Než začnete cvičit, přečtěte si následující:
Odkazy na soubory se cviky:
Velmi účinná technika, která účinkuje na 90 procent praktikujících lidí, je technika vyrovnání kyslíkového deficitu mezi levou a pravou mozkovou hemisférou.
Toto krátké cvičení nám pomůže nalézt nejen zpět ztracenou rovnováhu, ale má za následek i celkově trvalé zklidnění emoční složky. Cvičení začíná účinkovat po pátém až sedmém opakování. Cvičíme pár minut, dvakrát denně. Posadíme se ke stolu nebo do pohodlného křesla a pravou rukou si přidržíme pravou nosní dírku. Levou provedeme nádech v délce trvání šesti vteřin, po nadechnutí na vteřinu dech zadržíme a vzápětí uvolníme zacpanou pravou nosní dírku a plynule vydechneme. Toto zopakujeme osmkrát. Nejprve s levou nosní dírkou, potom s pravou a nakonec takto dýcháme oběmi taktéž osmkrát na šest vteřin a vteřinku zadržení s plynulým výdechem oběmi dírkami nosu. Účinek je takový, že se nám jakoby najednou rozlije v celé hlavě příjemné teplo a dojde k výraznému uklidnění celé nervové soustavy. Toto cvičení nám může pomoci daleko účinněji než každodenní ničení těla psychofarmaky. Je zřejmé, že používání zcela přesně cílených technik má své opodstatnění, neboť dosažené výsledky jsou často vyšší než u klasického způsobu léčby psychické nerovnováhy.
Síla duše - rozhovor
https://www.youtube.com/watch?v=UxdQxYdgrZ8Mantra na harmonizaci (negace do pozitiva)
https://youtu.be/B2XkzZR4R0UBod stovek nemocí a bod dlouhověkosti
https://ceskozdrave.cz/toto-je-bod-stovek-nemoci-masirovani-co-se-stane-top21/Energetická ochrana člověka
https://www.cestyksobe.cz/energeticka-ochrana-cloveka/12912?fbclid=IwAR05jo_tAVVI9IVVnGSmpLqd6xzlmhszeZG6Y2cl4gLIRVjdk44heqIPTLoCviky na bolesti hlavy
http://www.alternativnimagazin.cz/spickovy-rusky-rehabilitacni-lekar-ukazal-par-jednoduchych-cviku-proti-nejbolestivejsim-onemocnenim-krcni-patere/Cvik na narovnání zad
https://www.pronaladu.cz/jak-zhubnout-v-pase-a-narovnat-zada/?fbclid=IwAR1lhhKwUoS5GTRlwkDPhDS2iwAW8x5X1j6UY4lRlTOknAblgVwiAflGVXECvik na bolest zad
https://www.vylectese.cz/tento-cvik-vam-provzdy-napravi-pater-staci-2-minuty-denne/?fbclid=IwAR3F-LDaK68GOzlEeZomn-f0GifX88VFB-OtCbWWxIe39zzNNPcF3JAY8agMeridiány a jejich charakteristika
http://www.ezopress.sk/2014/10/meridiany-a-jejich-charakteristika/?fbclid=IwAR1PFChAZYRiVEMgNoYsY7iWfTQfpjcFbMR-i5JznN9RP5FFaKO1Uoo8lCoZáklady symboliky těla
http://gaia2010.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=1472%3Azaklady-symboliky-tla-rozdleni-pro-laiky&catid=7%3Alanky-zdravie-terapie-bylinky&Itemid=22&fbclid=IwAR054lBEsli-7LOX1UOpncx1JQ5u7hhvNafM8jaxq9LFPAkuhT7-1LDCgo8Krevní tlak vysoký/nízký
http://www.priznakytransformace.cz/index.php/leceni-nemoci/462-jitka-bicikova-krevni-tlak-nizky-vysoky-duchovni-pricina?fbclid=IwAR3Z0afNm_pdmWk0VZ2ua0ZL8jfvLXO7hHcSuGa_gKvXSmGh8-Bc8Rr0DysZánět, natržení a zkrácení Achillovy šlachy
Mezi „slabá" místa dolních končetin patří nejvíce namáhaná šlacha v lidském těle, kterou je úpon trojhlavého lýtkového svalu na kost patní - Achillova šlacha. Na jejím zdraví se citlivě odráží (zřetelné je to u sportovců) správnost fungování štítné žlázy a tvorby jejích hormonů.
Pevnost i strukturu Achillovy šlachy ovlivňuje (stejně jako funkci štítné žlázy), do jaké míry zvládáme své ego, jak se štveme četností i náročností vlastních přání, nakolik správně vnímáme kvalitu i přínos různých událostí, a zda přiměřeně a oboustranně prospěšně pomáháme jiným lidem.
Pevnost Achillovy šlachy zeslabujeme, chceme-li se zbavit určitých událostí a vztahů, když je hodláme „zadupat" do země, pokud pošlapáváme něčí přání, zájmy a práva, aby nám již nebránily v našich plánech, nebo jdeme-li za „svým", jenže na možnosti vlastního těla nehledíme.
Pokles její odolnosti a přetěžování se projeví buď tendinitidou (bolest šlachy vzniká jejím přetěžováním a při některých revmatických chorobách, zejména při Bechtěrevově nemoci), či tendovaginitidou (zánětem šlachy a jejího pouzdra). Zánětem postižená šlacha bolí, v jejím okolí se objeví otok, noha je méně funkční a někdy nemocnému „lupe" v „achillovkách". ;-) Když své tempo, jednání a nároky nedokážeme zkorigovat sami, jsme přinuceni výrazně ubrat plyn - k vyléčení potřebuje končetina klid a protizánětlivou klasickou nebo alternativní léčbu. Jsou-li Tvé zdravotní potíže silnějšího rázu, je krátkozraké bránit se lékům.
K natržení Achillovy šlachy dojde obvykle při velké tělesné námaze. Připomeňme si, že nehoda není náhoda a že natržení „achillovky" většinou postihuje fotbalistu nebo jiného sportovce, který byl zajatý velikostí své popularity, možná v dané době zvažoval nabídky k přestupu a snažil se je vylepšit, či si užíval slávy a přitom významně myšlenkově pochybil. Kdo v zaměstnání „vidí" pouze svůj plat a opakovaně kalkuluje, jak by mu měl v příštích letech stoupat, kdo není spokojený s tím, „za co hraje", a snaží se zlepšit (např. vyhrožováním přestupem, výpovědí) podmínky své smlouvy, kdo se snaží dobře zpeněžit svou slávu a momentální možnosti, ten si ohrožuje Achillovu šlachu (a také krční páteř).
Člověka, který prosazuje jedině svá přání a stupňuje vlastní nároky, nikdy neuspokojíte, co má a prožívá. Četnými neúspěchy (k nimž patří i zranění) se bude učit skromnosti a pokoře. Zraněním Achillovy šlachy navrací život dotyčného do reality. Pochopí ? Zklidní se, naučí se děkovat?
Máš-li „velké plány", ale sobecky nerespektuješ zájmy a práva druhých, kteří v nich hrají významnou roli, napínáš svou Achillovu šlachu (nebo šlachy u loktů i kolen) „k prasknutí".
Mezi námi žijí také lidé zcela opačného ražení - jsou pasivní, rezignovali na právo svobodného úsudku a zvykli si být vedeni - co druzí řeknou, to svým opatrným tempem udělají. V mysli druhými vedeného a úkolovaného člověka ale začas zavládne pocit, že nic neumí a mnohdy pouze překáží. A tak nezřídka ještě více ustupuje, uzavírá se do ulity a netečně přijímá dobré rady. Nemá sílu či chuť, aby se nepříznivému vývoji života a svého postavení v zaměstnání či rodině moudře vzepřel. Ustavičně naříká ve svém nitru, místo aby vhodně bojoval za svá práva, zvýšil tělesnou i psychickou aktivitu a ukazoval své, prozatím dřímající, schopnosti. Dotyčný (většinou se jedná o ženu) bývá tak opatrný, že našlapuje ne na pevné paty, nýbrž na své křehké prsty a jejich špičky. Brzkým důsledkem na těle vyjádřené nezdravé pasivity, opatrnosti a věčného ustupování jiným je metatarsalgie (blíže str. 318) a také zkrácení Achillových šlach, k němuž dochází, aniž daná žena nosí boty s vysokými podpatky. V této módní, avšak pro nohu nezdravé obuvi chodit ani nemůže, neboť je při chůzi nejistá i v obuvi s nízkými a širokými podpatky.
Dojde-li ke zkrácení Achillových šlach, člověk mívá potíže normálně (na celou plochu nohy, ale hlavně na patu) došlápnout a často zakopne. Beze změny náhledu na vlastní život a svou roli v rodině, která bude doprovázena pravidelným cvičením, nelze docílit nápravy. K jeho ustavičnému zakopávání jsou samozřejmě přidruženy „věčně" ztuhlé svaly na jeho krku i kolem lopatek.