Klasická masáž

Masáž je považována za nejstarší léčebný prostředek. Naší první reakcí na jakýkoli úder či poranění je, že si začneme postižené místo intuitivně hladit a třít, což je vlastně masáž.

Klasická masáž je vynikající prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady, pohody, povzbuzení energie a zotavení svalstva. Osvěžuje tělo i mysl a lze si tak díky ní nejen efektivně odpočinout, ale také dosáhnout o poznání vyšší výkonnosti během dne. Při klasické masáži jsou vyvolávány psychické i fyzické změny a tím pocit souznění těla a mysli.

Klasická masáž je zároveň považována za vynikající léčebný postup, vhodný nejen jako prostředek v boji proti stresu a napětí, ale také proti vznikajícím traumatům a nemocem.

Účinky klasické masáže

Jeden z hlavních účinků klasické masáže je uvolnění napjatého svalstva. Pravidelným promasírováním těla a nejvíce namáhaných partií je možné předcházet vážným zdravotním problémům, které způsobuje zanedbávání potřeb vlastního pohybového aparátu. Například lidé trpící bolestmi hlavy si neuvědomují, že příčinou jejich strádání nemusí být neurologický problém, ale jen zablokovaná páteř či ztuhlá šíje. Přitom stačí jen trocha pravidelné péče a bolestí se lze dlouhodobě zbavit.

Zacílením masáže na konkrétní místo lze odstranit také mnohé další nedostatky, ať už jsou způsobené úrazem, zvýšenou fyzickou zátěží či naopak sedavým zaměstnáním. Klasickou masáž ocení např. ženy v boji s přebytečnými kily a projevy stárnutí pokožky. Masírováním se totiž prokrvuje podkožní vazivo, čímž se vizuálně zpomaluje stárnutí pleti a zabraňuje se tak předčasné tvorbě vrásek.

Kontraindikace

  • horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění

  • stavy vyžadující klid na lůžku, stav bezprostředně po jídle

  • těsně po velké fyzické námaze - lépe počkat do druhého dne

  • závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)

  • onemocnění dutiny břišní spojené se záněty (slepé střevo, žlučník)

  • krvácení (žaludeční vřed apod.), poranění dutiny břišní

  • opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek

  • při nádorovém onemocnění

Objednávky na telefonu: 734 592 029
©2015 Ing.Josef Mlíka, Všechna práva vyhrazena.